Zwięzły blog

Blog mój i Twój

Gienek 14.12.2020

Rośliny a kolory abstrakcyjne

Polecane: AllSpice

Dla wielbicieli odważnych kolorów mamy rozwiązanie: spróbuj zaprojektować własną kompozycję kwiatową. Możliwości są naprawdę nieograniczone.

Rośliny a kolory abstrakcyjne

Aranżacja w stylu Hampton oparta jest na zasadzie kontrastu kolorów. Kolor zewnętrzny jest biały, kolor środkowy jest często biały, a kolor pierwszego planu jest często żywym kolorem, takim jak różowy lub niebieski. Aranżację kończy mieszanka kolorów: biała i jasna, zazwyczaj z dużą ilością światła. Często używamy odcieni koloru, szczególnie w łazience, ponieważ taka mieszanka pobudza nasz wzrok (czopki w oku są najbardziej pobudzone w oku). Efektem jest przytulna i przyciągająca wzrok aranżacja, dlatego często stosujemy ją w pomieszczeniach, w których spędzamy większość czasu.

Jednak czy w pomieszczeniu można uzyskać efekt rozświetlenia bulwiastych kolorów, tj. mi. nie używaj kolorowych zasłon lub tylko białych? Odpowiedź na to pytanie brzmi TAK. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga użycia specjalistycznych materiałów, a przede wszystkim dobrej pracy. Warto też pomyśleć o tym, jakiego rodzaju oświetlenia użyjemy do oświetlenia łazienki, bo jasne lampy palą nam oczy i warto pomyśleć o jak najbardziej zrównoważonej kolorystyce pomieszczenia. W stylu Hampton bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie przestrzeni, bo nawet niewielka zmiana koloru może mieć dramatyczny efekt.

Wniosek

Chociaż styl Hampton może być kojarzony z określonym kolorem, na przykład białym i złotym, nie jest to tak sztywna paleta kolorów. Są odcienie szarości, zieleni, delikatnych pasteli. Wszystko musi być użyteczne i praktyczne. Aranżując swoje mieszkanie staraj się zachować ten sam kolor i wzór, zarówno w łazience, jak i na zewnątrz. Z tych powodów używamy tylko kolorów, których chcemy użyć.

Styl Hampton staje się coraz bardziej popularny. Obecnie jest on używany prawie jako ogólny termin na projektowanie wnętrz, a projektowanie mebli znajduje się w fazie szybkiego rozwoju. W rzeczywistości meble w stylu Hampton są obecnie używane prawie wyłącznie przez kobiety, które chcą zaprezentować zrelaksowane i hojne wnętrze. Ten rodzaj mebli jest dla nich idealny, ponieważ łączy ciepły, nowoczesny styl z nostalgicznym, botanicznym elementem.

Styl Hampton dotyczy głównie dekoracji i ozdób, ale nie ma tu nic, co jest "beżowe", "jasne" czy "ciepłe". W rzeczywistości jest odwrotnie. Styl Hampton jest wysokiej jakości, elegancki i wszechstronny. Można go używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a jego zalety są oczywiste. Pierwsza to praktyczne zastosowanie. Takie wnętrze możemy wyeksponować w dowolnym kolorze, w dowolnym kierunku. Możemy również zdecydować się na całkowitą przeróbkę wnętrza, bez uszczerbku dla stylu.

Hałas i jego zapobieganie

Wybór optymalnego rozwiązania zależy od indywidualnej sytuacji. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na remont, trzeba będzie trochę więcej zainwestować w projekt pomieszczenia, meble biurowe itp. Chodzi o wyeliminowanie hałasu, który nie jest potrzebny w żadnym systemie organizacji pracy. Można to zrobić, wstawiając ścianki działowe, wykładając podłogę lub tworząc oddzielne pomieszczenie do pracy.

Warto też pamiętać, że choć eliminacja hałasu jest naszym głównym zmartwieniem, to nie jedyna. Warto również wziąć pod uwagę ścianę za ladą, półkę za nią, umiejscowienie zlewu, estetykę pomieszczenia, a także praktyczność rozwiązania. Nie ma tu miejsca na postawienie komputera, telefonu czy tabletu, warto więc pomyśleć o jego umieszczeniu.

Najczęściej odpowiedź na te pytania będzie można znaleźć w postaci płytek ceramicznych, fototapet lub oryginalnej grafiki ściennej. Jest jednak miejsce, w którym można łatwo znaleźć oryginalne obrazy ścienne, tj. w przedpokoju lub łazience. Tam najczęściej spotyka się oryginalne malowidła ścienne. Chociaż zdjęcie może tego nie pokazywać, ściana za ladą jest niezwykle ważna, ponieważ po usunięciu obrazu pokryje on całą ścianę, uniemożliwiając inspekcję.

Warto sprawdzić instalacje ścienne w salonie i kuchni, ponieważ są ulubieńcem zarówno mieszkańców, jak i przebudowujących kuchnię. W salonie nowością są oryginalne malowidła ścienne, a jeszcze bardziej nowatorskie instalacje ścienne. Dlatego zawsze są ważne i dlatego czasami wybiera się je zamiast tradycyjnego montażu ściennego.

Warto też pomyśleć o samodzielnym montażu ściennym, bo czasami jest on substytutem użycia mocnych materiałów, jak np. Płyty betonowe.

Oczywiście majsterkowanie nie zawsze jest możliwe i istnieje wiele sposobów wykonania zadania. Możesz użyć farb, które sam umyłeś, którymi pomalowana jest ściana, lub możesz samodzielnie nałożyć farbę. Oczywiście ta ostatnia opcja jest zawsze preferowana, ponieważ zapewnia, że ​​farba przylega do ściany i nie ścieka w trakcie

Polecane: najlepszy


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: wystrój wnętrz,